24.04.2022

2022 Великдень 200 x 126Ось і прийшло до нас цього року велике християнське свято Великдень. Тільки от як нам його святкувати? В Україні йде війна. Так, оборонна, справедлива війна проти неспровокованої, злочинної військової агресії з боку російської федерації, але все ж війна. І у війні немає нічого доброго, благородного чи славетного. І у дні цієї війни, коли міста і села України щодня потерпають від ракетно-бомбових ударів ворога, коли наші солдати цілодобово, вже два місці ведуть важкі бої, коли стираються з лиця землі цілі міста, коли українців грабують, катують, ґвалтують і убивають тільки тому що вони українці, коли наших людей зганяють у концентраційні табори, сотнями тисяч вивозять у заслання і намагаються стерти саму згадку про нашу державу, у багатьох людей виникає питання про саме існування Бога. Як міг милосердний Бог допустити те, що відбулося в Бучі, Бородянці, Ірпені, Гостомелі та багатьох інших містах і селах де звірствували кацапські фашисти і те що нині відбувається на всіх окупованих територіях? Як може милосердний Бог допускати те що сталося з Черніговом і Сумами, те що нині відбувається з Харковом і Миколаєвом? Як милосердний і великий Бог міг допустити Маріуполь? Чому Господь не вразить своїм гнівом фашистського диктатора росії, ім’ям якого ми не плюндруватимемо наш сайт? Чому Господь не пошле на росію всі біблійні кари за те що її жорстокий народ з насолодою спостерігає за муками українців і вимагає нових, ще страшніших? Чому Господь мовчить коли гине стільки не винних людей, а стільки негідників продовжують жити і радіти життю?
Такі питання виникають у такі часи. Виникали і будуть виникати. Та питаючи подібне варто також спитати себе, чи то Господь замість нас на виборах обрав тих хто казав, що з фашистським диктатором можна домовитись, хоча після 1939 року, здавалось би всім має бути відомо, що таке неможливо. Може це Господь на виборах обрав нам тих хто замість того щоб купувати зброю для війська, купував собі найдорожчі автомобілі та прикраси? Може то Господь обрав на наших виборах тих хто замість побудови оборони, набудував собі маєтків в Україні і за кордоном? Може то Господь змусив нас толерувати корупціонерів і казнокрадів які роками розкрадали державу і військо, торгували з ворогом і без бою здали неполічену кількість міст і сіл? Може Господь брав і давав хабарі, розводив кумовство?
Зате Господь дарував нам наших захисників, запалив у їх серцях вогонь неймовірної мужності та хоробрості, наділив нелюдською силою аби протистояти російсько-фашистській орді. А ще Господь послав на волонтерів і наділив їх неймовірною відданістю і винахідливістю. І саме Господь дарував нам стійкість, давши нам можливість уже два місяці протистояти ворогу і переносити тягар цієї страшної війни і, може, нарешті, хоч трохи, порозумнішати.
Тому треба подякувати Господу за цей день і за те, що ми до нього дожили, бо не всім так пощастило, і зробити щось до Великодня. Помолитися за наших воїнів, за їхню перемогу і з а те, щоб повернулися додому живими і неушкодженими. Пожертвувати щось на військо. Допомогти тим хто постраждав від війни. Або хоча б відвідати рідних і близьких.
З Великим Святом Воскресіння Христового, Шановні наші студенти, колеги і гості Соціально-правового факультету! Бережіть себе і не втрачайте віри в перемогу. Молімося за наших воїнів і підтримуємо їх думками і справами. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!