19.05.2022

2022 Захід Купіної до дня вишиванки 1 200 x 1122022 Захід Купіної до дня вишиванки 2 200 x 112Кафедра правознавства та галузевих юридичних дисциплін Соціально-правового факультету Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова спільно з кафедрою філології Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та Національним музеєм народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського в режимі он-лайн, з використанням засобів онлайн-комунікацій (Google Meet), 19 травня 2022 року провели круглий стіл на тему: «Вишивана доля України: історико-культурний і модерний виміри».

2022 Захід Купіної до дня вишиванки 3 200 x 1122022 Захід Купіної до дня вишиванки 4 200 x 112Модераторами заходу виступили викладачка кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін НПУ імені М.П. Драгоманова Наталія Олександрівна Деркачова та доцентка кафедри філології Коломийського навчально-наукового інституту Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Галина Михайлівна Волощук.

2022 Захід Купіної до дня вишиванки 5 200 x 912022 Захід Купіної до дня вишиванки 6 200 x 105Символічно, що саме в ДЕНЬ ВИШИВАНКИ відбулося єднання Києва-столиці і писанкової Коломиї. Привітали учасників заходу завідувач кафедри теорії та історії держави і права, доктор історичних наук, професор Богдан Іванович Андрусишин, завідувач кафедри правознавства та галузевих юридичних дисциплін, доктор юридичних наук, професор Валентина Юріївна Стеценко, директор Коломийського навчально-наукового інституту, кандидат історичних наук, доцент Юрій Васильович Плекан, завідувач кафедри філології, кандидат філологічних наук, доцент Микола Миколайович Васильчук, директор Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського Ярослава Юріївна Ткачук. Науковий співробітник Музею Ірина Федів продемонструвала два відеоролики про Музей Гуцульщини та Покуття і Музей писанкового розпису.

2022 Захід Купіної до дня вишиванки 7 200 x 126У заході взяли участь понад 60 учасників, зокрема студенти і викладачі ЗВО та музейні працівники.

2022 Захід Купіної до дня вишиванки 8 200 x 110Гаслом цьогорічного заходу, присвяченого Дню вишиванки, стало: «Вишиванка - духовна броня України. Захищаємо своє!».

За результатами круглого столу сформовано план заходів для подальшої співпраці.